Proponujemy sprzedaż książek polskich autorów oraz tłumaczonych na język polski książek autorów z sąsiedniej Słowacji.
Komercyjny sukces książki ogólnie nie musi pozostawać w konflikcie z jej artystycznym, przede wszystkim estetycznym poziomem, o czym świadczy wiele przykładów z historii literatury. Potencjalny bestseller też musi spełniać pewne kryteria, w przeciwnym razie nie podźwignie go żadna reklama, która w takim przypadku będzie odbierana przez czytelników bardziej jako kłamstwo. Jeśli podczas próby pisania powiedzmy dreszczowca brakuje stylistycznej i kompozycyjnej brawury, pomysłowego i nieoczekiwanego zwrotu w szybkim toku zdarzeń czy wystopniowanego napięcia, jakie się zwykle w najbardziej emocjonującym momencie na końcu fabuły uwalnia, podekscytowanie bywa chwilowe i w rezultacie w czytelniku niepokój nie pozostaje na długo, a brak takich podstawowych elementów w danym gatunku uniemożliwia książce osiągnięcie nawet komercyjnego sukcesu.
Z wydawniczego punktu widzenia to, co przede wszystkim odróżnia osiągającą sukces komercyjną fikcję od artystycznej polega na tym, że kiedy autor bestsellerów po jednorazowym masowym nakładzie musi dla dalszego zarobku napisać nową książkę, dzieła autorów prozy artystycznej bywają wydawane w mniejszych nakładach regularnie, chociażby w odstępach dziesiątek lat.
Nasze wydawnictwo nie uzurpuje sobie wyłącznego prawa na wydawanie dzieł tego rodzaju, i my możemy się mylić. W każdym razie próbujemy wydawać dzieła, które mogłyby zainteresować również po latach. Nie może tu brakować także poezji, na którą redakcyjnie zwracamy zwłaszcza baczną uwagę, ponieważ wydaje się być sprofanowana szczególnie z powodu możliwości wydrukowania czegokolwiek za pieniądze. A skoro w przypadku sprzedaży książek nie chcemy na siłę wciskać starannie przygotowanych publikacji, proponować literatury pięknej za każdą cenę, będziemy tym bardziej ukontentowani, jeśli nasz wysiłek wesprzecie Państwo zakupieniem książek właśnie w sklepie wydawnictwa Abilion.
Z uwagi na fakt, iż jesteśmy wydawnictwem wydającym książki dla wymagających czytelników powoli, ale sukcesywnie wzbogacamy ich asortyment na naszych półkach. Tak więc każda nowość natychmiast po ukazaniu się drukiem zostaje umieszczona na stronie wydawnictwa z krótkim opisem, zdjęciem okładki i ceną.